Ana Sayfa


Albümler


İletişim

ÇİVRİL HAVA DURUMU
CIVRIL
LINKLER
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı
 
Hünnap, Hünnap fidanı satışı, jujuba, ünnap, hünnabi, Ziziphus zizyphus, cehrigiller, İnnabi, Çiğde, Zizypphus vulgaris, Rhamnaceae
hünnap
İş mi arıyorsunuz?
Bizimle çalışmak isterseniz
ANKETLER
Hünnap hakkında yeterince bilgi sahibi misiniz?


Oy ver

Diğer Anketleri Gör
Hakkımızda

HÜNNAP ( HİNABI ) HAKKINDA

 Hünnap meyvesi bölgemizde sadece kasabamızda yetiştirilmekte olup çok lezzetli olduğu gibi insan sağlığına da birçok faydaları olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Pamukkale Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar TÜBİTAK tarafından desteklenmiş araştırmalardır:

 Hünnap meyvesi yeterince tanıtımı yapılamamış çoğu kişi tarafından tanınmamaktadır. Amacımız; yaş ve kuru olarak da tüketilebilen çekirdeklerinin bile insan sağlığına faydası olan C vitamini yönünden çok zengin, kalp ve damar hastalıklarına, şekere, karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelen ayrıca organik ve inorganik madde ve minareler bakımından çok zengin bir meyve olan HÜNNAP meyvesini tanıtabilmek ve hak ettiği konuma gelmesini sağlamaktır.

çivrilden görüntüKasaba halkımız yetiştirmiş olduğu Hünnap meyvesini bağlı olduğumuz Çivril ilçe pazarı ile yine kasabamıza yakın olan Afyon ilinin Dinar ilçesinde ki pazarda satışını yapmaktadır. Ayrıca Hünnap meyvesini tanıyan kişiler kasabamıza gelerek temin etmektedirler.

Bağlı olduğumuz Denizli ilinde bazı semt pazarlarında ve Şifalı bitki satılan yerlerden de temin edilebilmektedir. Yine de bağlı olduğumuz Denizli ilinde bile Hünnap meyvesi yeterince tanınmamaktadır. Kasabamıza Denizli ilinden daha yakın olan Uşak ilinde de Hünnap meyvesini tanıyan kişi sayısı oldukça azdır. Kasabamızda Hinabılık mevkisi olarak bilinen bölgede 100 yaşında Hünnap ağaçlarının olduğu tahmin edilmektedir. Hünnap meyvesinin yetiştirildiği en eski bölgemizdir.


Yaklaşık 100.000 m2’lik bir alanı kapsamaktadır. Ama kasabamızda her bölgede HÜNNAP ağacı yetiştirilmektedir.


Firma Profilimiz: 1975’den bu yana hünnap meyvesi ile ilgileniyoruz. Hünnap, o yıllarda babadan atadan gelme sadece kış aylarında misafirlere sunulan bir tür kuru yemişti. Tanıtmak ve satmak için pazarlara çıkarıyorduk. Sonra hünnabın çok önemli bir meyve olduğunu öğrendik. 2005 yılından itibaren fidanını yetiştirmeye başladık. Üretimlerimiz arasında hünnap fidanı ve hünnap meyvesi yer almaktadır. Üretimlerimizin her aşamasında ürünlerimiz kontrol edilmekte ve siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda üretimlerimize yön verilebilmektedir.

 Hünnap yetiştiriciliğinde uzmanlaşmış kadromuz ile müşterilerimizden gelebilecek tüm talepleri karşılayabilecek durumdayız. Sizleri de kendilerinden memnun referanslarımız arasında görmekten mutluluk duyacağız.

denizli gümüşsu görüntüsü

  Bu web sitesi, Metin YAM'a aittir. © 2012 Tüm hakları saklıdır. 
 

Bu web sitesi bir AKS-BİM Ltd. Şti. ürünüdür. Model A6W. 2012 . www.aksbim.com.tr